Radmila art studija

Radmila art studija  Paintings, gleznas, artworks, mākslas darbi

Gleznošanas kursi pieaugušajiem


Gleznošanas kursi pie mums ietver sevī zīmēšanas un gleznošanas nodarbības, kas notiek brīvā režīmā. Kursi nav iekļauti konkrētajos laika posmos, tādēļ mēs tos saucam vienkārši par nodarbībām, jo tikai jūs paši varēsiet saprast cik bieži un cik ilgi jums ir nepieciešams apmeklēt studiju līdz jutīsieties pietiekami pārliecināti, lai radītu savus mākslas darbus patstāvīgi.

Jūs varat pievienoties jebkurai grupai, kad vien vēlaties uzsākt, jo katrs strādā neatkarīgi no pārējiem pie savām idejām.

Nodarbības ir paredzētas bērniem no 15 gadu vecuma un pieaugušajiem - gan iesācējiem bez priekšzināšanām, gan cilvēkiem, kas vēlas papildināt savas iemaņas. Jūs varat iemācīties zīmēt, pat ja uzskatāt,  ka jums nav talanta un, neskaitot zīmēšanas stundas no skolas laikiem, Jums nav bijusi nekāda saskarsme ar mākslu. Nodarbības notiek brīvā gaisotnē individuāli vai grupās līdz 8 cilvēkiem. 

Lai uzsāktu gleznot, būs nepieciešams iegūt pamatzināšanas un iemaņas zīmēšanā, izpildot četrus zīmēšanas uzdevumus - trīs ar zīmuli un vienu ar pasteļkrītiņiem.


Zīmēšanas nodarbības:

  • Trīs vienkāršu figūru konstruēšana ar parastiem zīmuļiem un papīra. Kāpēc tas ir vajadzīgs? Lode ir pamats augļiem un dārzeņiem; cilindrs – vāzēm, traukiem, koku stumbriem, kolonnām; kubs – tās ir mēbeles, grāmatas, ēkas. Pateicoties šīm figūrām, Jūs uzzināsiet kā notiek objektu komponēšana uz lapas, ēnu sadalījums, iesvītrošana.
  • Drapērijas zīmējums ar pasteļkrītiņiem uz tonēta papīra palīdzēs saprast kā pareizi uzzīmēt drēbes, aizkarus, galdautus, kā arī apvienos līdz šim iegūtas zināšanas par figūrām. Šis uzdevuma tehnika ļoti līdzinās gleznošanai, jo mēs izmantojam balto un melno pasteļus, mācāmies ieraudzīt dabā toņu nianses un pludinot divas krāsas uz citas krāsas papīra panākam telpiskuma un realitātes sajutu.

Gleznošanas nodarbības:
  • Gleznosim ar eļļas krāsām tikai to, ko izvēlēsieties jūs paši - klusās dabas, ziedus, ainavas, jūru, pilsētas skatus, dzīvniekus, abstrakcijas. Jūs iemācīsieties attēlot debesis, ūdens virsmu, koku lapotni u.c. 

Nodarbībām nepieciešami materiāli:

● Krāsas (eļļas, akrila)

- titāna balta

- okers

- gaiši dzeltena

- dedzināta umbra

- tumši sarkana (kadmijs)

- karmīns, sarkanais kraplaks vai madženta

- FC zila vai kobalta zila

- smaragda zaļa

Pārējas krāsas pēc vēlēšanas un darba specifikas

● Plakanas otas, vismaz 3 dažādi izmēri

● Eļļas krāsu šķīdinātājs bez smaržas

● Vismaz viens paletes nazis vidēja izmēra

● Koka palete

● Lupatiņas otu slaucīšanai, priekšauts

● Audekls (uz apakšrāmja vai kartona)

 Trauciņš šķīdinātājam

Visus materiālus ir iespējams iegādāties studijā vai patstāvīgi mākslinieku preču veikalos.

Sākuma komplekta aptuvenā cena ap 50 eur.

Nodarbību grafiks


Pirmdiena

18:00 - 20:00


Trešdiena

15:30 - 17:30

17:30 - 19:30


Ceturtdiena

11:00 - 14:00


Piektdiena

11:00 - 13:00

13:00 - 15:00


Studija atrodas Rīgā,

Stabu ielā 58.

Pieteikšanās un papildus informācija pa telefonu 26154704.


Oops! This site has expired.

If you are the site owner, please renew your premium subscription or contact support.