Radmila art studija

Radmila art studija  Paintings, gleznas, artworks, mākslas darbi

Intuitīvās gleznošanas kurss

Meditatīvo (vai intuitīvo) gleznošanas nodarbību mērķis ir ļaut jums izpaust savas emocijas, atbrīvoties, pārstāt analizēt savas darbības, aizmirst par klasiskās glezniecības likumiem un sākt vienkārši radīt. Katru reizi mēs izmēģināsim arvien jaunās tehnikas, brīnīsimies par līdz šim neizmantotiem paņēmieniem un priecāsimies par negaidītiem rezultātiem. Viss, ko jūs uzzināsiet, paplašinās jūsu pieredzi, ļaus jaunās iemaņas pielietot arī ierastajā gleznošanas procesā. Katra nodarbība tiks veidota neatkarīgi no iepriekšējām, taču lai sasniegtu labākus rezultātus, ieteicams piedalīties sistēmatiski.

Iepriekšēja gleznošanas pieredze nav nepieciešama.


Darbs notiek grupās līdz 6 cilvēkiem un ilgst apmēram 2-3 stundas stundas, kuru laikā:

- mēs kopīgi noskaņosimies nodarbībai, izmantojot speciālus uzdevumus, vingrinājumus vai spēles;

- definēsim mērķi, veltot savu radošo procesu konkrētai savai īpašībai, problēmai vai jautājumam;

- jums tiks nodemonstrēta un izskaidrota jaunā tehnika;

- jūs varēsiet radoši izpausties individuālajā darbā.


Kursa tēmas 2018./2019.gadā


-  Pārpilnība - 3D gleznošanas meistarklase

Šī nodarbība ir pirmā no meditatīvās gleznošanas kursa, kur jūs burtiski "uzbūvēsiet" apjomīgu gleznu, izmantojot lielu krāsu daudzumu - vairākas tūbiņas, paletes nazi un silikona otas!
Glezna iznāks ļoti bagātīga, ar biezu un ilgi žūstošu krāsas slāni, to vēlāk visiem skatītājiem gribēsies aptaustīt un apbrīnot.
Nodarbība būs īpaši noderīga tiem, kam ir tendence žēlot līdzekļus, materiālus, visu taupīt, pirkt uz atlaidēm un svārstīties, vai jums to vajag, pat ja varat to atļauties. Jūs drīkstat ņemt no dzīves tikai labāko un tik daudz, cik jums nepieciešams!


- Kosmiskās vibrācijas

Mēs katrs esam visuma daļa. Sajutīsim to ar īpašu meditāciju un uzbursim savu zvaigžņotu galaktiku, iedvesmojoties no kosmosa attēliem, taču nemēģināsim to nokopēt. Gleznosim uz melnās krāsas audekla. Māksliniece demonstrēs īpašas tehnikas, kā uzgleznot brīnumaini skaistus kosmosa skatus.


-  Spēka gleznas radīšana

Ieprogrammēsim savu mākslas darbu uz veiksmi Jaunajā gadā, lai tā mums kalpotu par iedvesmas un atbalsta līdzekli ikdienā. Uzlādēsim gleznu ar labām domām un vēlējumiem, ieliekot tajā pozitīvos vārdus un gaišo enerģiju, izmantojot grafiskos paņēmienus un speciālas tehnikas.


- Dvēseles dziedinošā plūsma

Atpūtīsimies no ikdienas un mācīsimies apstādināt iekšējos monologus. Plānas krāsas tecināšana, imitējot akvareļkrāsu tehniku ar eļļas un akrila krāsām ļaus jūsu domām aizplūst prom. Atbrīvosimies no pārlieku atbildības, perfekcionisma un tieksmes visu kontrolēt.


-  Emocionālā gleznošana - Džeksona Polloka stilā

Šī gleznošanas sesija, kuras laikā jūs varēsiet izmēģināt jaunu tehniku - krāsas pilināšanu un šļakstīšanu, palīdzēs jums atbrīvoties no stresa un iekšējiem pārdzīvojumiem. Izklāsim audeklus uz grīdas un ar krāsu palīdzību ļausim vaļu savām sajūtām un fantāzijai.
Pirms gleznošanas noskatīsimies video kā gleznoja Polloks.


-  Tropisko augu valdzinājums

Veltīsim šo nodarbību pavasarim un sajūtām, kas mostas, silto laiku sagaidot.
Šoreiz plūdināsim krāsainas tušas uz audekla, audeklu pat neizsaiņojot no plēves. Virzot krāsas ar rokām zem plēves jūs iegūsiet neierastu faktūru. Šādu tehniku jūs vēl nebūsiet redzējuši nekur citur! Pēc tam varēsiet izvēlēties kādus eksotisko augu siluetus un ar akrila krāsām uzgleznot tos pāri jau nožuvušai tušai.


-  Mandalas gleznošana ar pirkstiem

Šajā intuitīvās gleznošanas sesijā gleznosim mandalas, izmantojot pirkstu nospiedumus, papildinot to ar dažādiem negleznieciskajiem elementiem.


- Sakrālā ģeometrija

Līnijas kā ceļš uz savu zemapziņu un abstraktā gleznošana kā pašizziņas veids. Zelts un krāsu eksplozija šajā praktiskajā meistarklasē ļaus jums izbaudīt radīšanas procesu kā vēl nekad! Jums tiks paskaidrotas vairākas abstraktās gleznošanas tehnikas, lai jūs varētu izvēlēties vai sakombinēt savu, kā arī uzskatāmi nodemonstrēti dažādi lineāri - grafiskie paraugi un paņēmieni, kā tos realizēt.Kurss atsāksies 2020.gada rudenī.

Ieskats pagājušajās nodarbībās